Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
spa
Przejdź do treści
Dni skupienia

18 lutego gościła nas parafia Św. Maksymiliana Kolbe na Witominie.

Po półgodzinnej adoracji uczestniczyliśmy we Mszy Św. koncelebrowanej przez Ks. Piotra Bonina, Ks. Pawła Jakimcio oraz proboszcza tamtejszej parafii. w homilii-konferencji Ks. Paweł poruszył temat naszych pragnień. One to przejawiają się w naszych intencjach, prośbach do Boga. Często chcemy zatrzymać się  doczesności- prosimy o zdrowie , pieniądze, pracę...Tego Bóg nie chce. Nie odnajdziemy pokoju w naszych sercach, dopóki nie znajdziemy pragnień większych...wiara,ufność pokora, świętość dla siebie i innych.
Apostołowie prosili o wiarę..."Jezu, przymnóż nam wiary", mówili "Panie, naucz nas modlić się" i otrzymali modlitwę "Ojcze nasz". My , zgodnie z tegorocznym hasłem Kościoła w Polsce mamy pragnąć być apostołami w naszych środowiskach- ale tu przestroga- mamy głosić Chrystusa, nie siebie, mówić o jego miłości, przebaczeniu, a więc nadzieji dla każdego, kto  zbłądził. Nadzieję chrześcijańską można porównać do drzwi otwartych- to jest pewne, że Bóg chce przebaczyć każdemu- a my mamy się zdecydować na drogę, aby dotrzeć do tych drzwi.
Módlmy się w intencjach zjednoczenia się z Bogiem np. w akcie oddania się jego Sercu. Często mówimy, że chcemy mieć "dusze maryjne", a to przecież prostota i zawierzenie Bogu w życiu codziennym. A jakie są moje prośby do Pana Boga? Czy rozumiem, że trudności życiowe , to oczyszczanie naszych pragnień?

    W kościele był dość zimno, więc tzw. dzielenie się usłyszanym słowem w mniejszych grupkach odbyło się w sali , gdzie przygotowano dla nas wspaniałą agapę- czyli poczęstunek "czym chata bogata" :) I napewno nikt nie odszedł głodny, ani spragniony......

Parafia Świętej Rodziny w Gdyni
81-333 Gdynia ul. Kołłątaja 40
Wróć do spisu treści